Pas WBC w wadze ciężkiej wreszcie wolny!

 

W końcu doczekaliśmy się uwolnienia pasa WBC w wadze ciężkiej przez Witalija Kliczkę. Ten wahał się przez ponad rok a federacja WBC zwlekała z odebraniem mu pasa. Z racji sytuacja na Ukrainie było jasne, że starszy z braci Kliczko nie myśli o powrocie na ring. Oczywiście na wszelkie wypadek WBC nadało mu tytuł „Mistrza emerytowanego” i jak Witalij zechce wrócić to może od razu stoczyć walkę o mistrzostwo.

Ale naprawdę niesamowita sytuacja, po praz pierwszy od kilku lat jakiś bokser poza braćmi Kliczko może zostać mistrzem wszech wag! Obowiązkowym pretendentem jest Bermane Stiverne i to on stoczy walkę o wakujący pas WBC. Ale kto będzie jego rywalem? Już widzę promotorów i menadżerów pakujących walizki i wyjeżdżających z wypchanymi gotówką kieszeniami do szefa WBC Jose Sulaimana. Czy walkę o pas dostanie ten kto da więcej? Być może tak, będą się liczyć kontakty i zdania największych stacji telewizyjnych. A oto pięściarze z TOP15

1 .- Bermane Stiverne
2 .- Chris Arreola
3 .- Deontay Wilder
4 .- Bryant Jennings
5 .- Mike Perez
6 .- Derek Chisora
7 .- Manuel Charr
8 .- Tyson Fury
9 .- Tomasz Adamek
10 .- Odlanier Solis
11 .- Lucas Browne
12 .- Fres Oquendo
13 .- Vyacheslav Glazkov
14 .- Artur Szpilka
15 .- Andy Ruiz

Szkoda tylko, że Tomasz Adamek postanowił pnąc się w rankingu IBF, a nie WBC, bo teraz miałbym duże szanse zostać mistrzem. Praktycznie każdy z pierwszej dziesiątki może nim zostać. Jeżeli walką dostanie ten kto jest najwyżej w rankingu, to może nim być Deontay Wilder, gdyż drugi Arreola doznał porażki z Stiverne. Czekamy na decyzję włodarzy WBC!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *