Mayweather vs Pacquiao – chwila prawdy

 

Nie ważne czy pojedynek po między Floydem Mayweatherem jr. i Mannym Pacquiao to „walka stulecia” czy „walka dekady”, pewne jest to, że to największe bokserskie wydarzenie ostatnich lat. Jest to najbardziej wyczekiwany pojedynek od czasów walki Tysona w Lewisem, tyle, że Tyson był już wrakiem. Za to z całą pewnością jest to najbardziej dochodowa walka w wszech czasów. Rekordowe ceny biletów, rekordowa sprzedaż PPV oraz rekordowe gaże dla oby pięściarzy wynoszące minimum 120 mln dolarów dla Floyda oraz 80 mln dolarów dla Pacquiao. Wielu wybitnych bokserów nie zarobiło tyle podczas całej kariery co obaj pięściarze podczas jednej walki. I mimo, że okres największej formy mają za sobą(szczególnie Pacquiao) to nadal są dwoma najbardziej topowymi pięściarzami i ich walka pod względem sportowym to również wielkie wydarzenie.

Co może się wydarzyć 2 maja w ringu? Wszyscy się szykują na niesamowite widowisko, ale wcale nie musi ono takie być. Wiele walk wybitnych czempionów był zwyczajnie nudnawych. Mayweather to mistrz defensywy, uników i neutralizacji walorów przeciwnika. Trudno oczekiwać aby wdał się bójkę z Mannym Pacquiao. Ale w większości walk „Money” miał przewagę szybkości jednak wydaję się że tym razem będzie na odwrót. Jak sobie z tym poradzi Mayweather jr.? Zżera mnie niesamowita ciekawość co do przebiegu tej walki i jej stylu.

Jeżeli Mayweather jr. chce aby nazywano go najlepszym bokserem w historii musi pokonać Filipińczyka, którego unikał od kilku lat. To przysłowiowa kropka nad „i”. Obecnie ma na to dużą szansę, większą niż kilka lat temu, bez wątpienia jest faworytem. Z drugiej strony pięściarzy, którzy zakończyli karierę bez porażki można policzyć na palcach obu rąk. Czy 2 maja w MGM Grand w Las Vegas zobaczymy pierwszą porażkę Amerykanina? Prawdopodobne jest też to, że pojedynek może być wyrównany, kogo wówczas będę faworyzować sędziowie? Tego nie można przegapić, a odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę nad ranem czasu polskiego.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *