Druga porażka Mateusza Masternaka

 

W sobotę Mateusza Masternak (32-2, 23 KO) doznał drugiej porażki w karierze, tym razem z rąk Youriego Kalengi (20-1, 13 KO). Walka była o tymczasowy pas WBA w wadze junior ciężkiej, zatem zwycięstwo dałoby „Masterowi” potencjalną szansę walki o mistrzostwo. Stało się inaczej, Masternak przegrał na punkty z silnym fizycznie agresywnym ale słabszym technicznie pięściarzem.

Co się stało z Masternakiem, bokserem który miał bym mistrzem? Dlaczego nie widać postępu w boksie Polaka, a widzimy jedynie co raz to słabsze walki? Przejście do stajni Sauerlanda miało Mateuszowi otworzyć drzwi do wielkiej kariery i tytułów mistrzowskich, a jedyne co udało się zdobyć to pas EBU, którego to zaraz stracił w pojedynku z Grigorim Drozdem, z którym przegrał przed czasem. Ale symptomy słabszej formy można było już zauważyć wcześniej, kiedy to Masternak męczył się z przeciętniakami z którymi powinien szybko wygrać. Mateusz Masternak stracił luz, dynamikę a z rywalami z wyższej półki ma bardzo duże problemy. Wydaje się, że Masternak z przed paru lat był lepszym bokserem i nie można to zwalić na wiek bo ma dopiero 27 lat. W sobotniej walce widzieliśmy jak Masternak nie radzi sobie z atakiem rywala, nie zadaje ciosów, kombinacji, niepotrzebnie polując na pojedyncze ciosy, które zresztą z lepszymi rywalami nie są już tak mocne jak się wcześniej wydawało.

Być może zmiana trenera z Andrzeja Gmitruka na Piotra Wilczewskiego nie było dobrym rozwiązaniem, tyle że współpraca z tym pierwszym też przestawała się układać. A może „Master” nie radzi sobie z presją, w ważnych walkach nie idzie mu, a Sauerland płaci i wymaga. Ciekawy jestem co teraz pomyślą szefowie tej grupy, czy uznają że z Polaka mistrza już nie będzie i będą  starali się pozbyć Masternaka w taki czy inny sposób, czy dadzą mu jeszcze jedną szansę odbudować się i o coś zawalczyć.

Pewne jest jedno, jest Krzysztof Włodarczyk a za nim jeszcze długo długo nic.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *