O nas

 

 

 

Nazywam się Krzysztof Borowik. W 2009 r. wpadłem na pomysł stworzenia strony, która skupiała by wszystkich najwybitniejszych bokserów w historii.

Sportem interesowałem się od zawsze, również boksem, jednak w o wiele mniejszym wymiarze. Boks pokochałem po obejrzeniu filmu „Ali”, zacząłem wgłębiać się w historię boksu i jego najwybitniejszych przedstawicieli. Po kolei poznawałem wybitnych pięściarzy, od początku istnienia boksu zawodowego. Zachwyciłem się nimi i ich walkami do tego stopnia, że postanowiłem stworzyć bloga poświęconą właśnie nim.

Z bólem stwierdzam, że przeciętnie interesujący się boksem człowiek, o wielu wielkich bokserach nawet nie słyszał. Tym bardziej przekonałem się co do sensu takiej strony ja ta. Oczywiście nie uznaję siebie za wielkiego fachowca boksu, a moja wiedza jest ograniczona, jednak stale ją poszerzam i dokonuję poprawek w tekstach. Nie jestem też „mistrzem pióra”, i z góry przepraszam wszystkich za błędy stylistyczne i ortograficzne. Strona legendyboksu.pl nie jest w żaden sposób witryną komercyjną, jest całkowicie autorskim i prywatnym przedsięwzięciem. Dziękuję wszystkim za odwiedziny, jak również za uwagi.